Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Lekcja 3 : Bransoletki z muliny- opisy najłatwiejszych wzorów - UKOŚNE PASKI

BRANSOLETKI Z MULINY - OPISY NAJŁATWIEJSZYCH WZORÓW 
 UKOŚNE PASKI

Jeśli po raz pierwszy robisz bransoletkę z muliny, to zacznijmy od najprostszego wzoru: ukośnych pasów. Wykonanie wymaga znajomości tylko jednego rodzaju supełka i pozwala wyćwiczyć wiązanie kształtnych supełków tzn. zaciśniętych z jednakową siłą. Ma jednak jedną zasadniczą wadę - lubi się skręcać.
Po krótkiej praktyce bransoletki wychodzą ładne oraz PROSTE ;) 

Przygotuj 7 różnokolorowych kawałków muliny (tak jest na rysunku, ale ilość jest dowolna) o długości ok. 100-130cm (w zależności jaka długa ma być bransoletka). Zawiąż z jednej strony końce w duży supeł, całość przypnij agrafką do poduszki (spodni, fotela..) i do dzieła! 

 Na schemacie każdemu pełnemu supełkowi odpowiada jedno koło w odpowiednim kolorze. W tym wzorze każdy supełek, to supełek "w prawo"!! 

Zaczynamy od supełka 1a. Jest to supełek wiązany pierwszą muliną od lewej strony - żółtą - na mulinie znajdującej się po jej prawej stronie - na zielonej. Po zrobieniu supełka żółta mulina jest skierowana w prawo. Kolejno robimy supełek 2a (żółtą muliną na błękitnej) i tak po kolei na każdej mulinie powstają żółte supełki (1a - 6a). W tym momencie jeden pełny rząd jest gotowy. Jak widać na rysunku kroki 1a - 6a odpowiadają krokom 1b - 6b, jedyną różnicą jest zmiana koloru. Następnie powtarzamy wszystko zmieniając kolory aż do uzyskania pożądanej długości.  \


  w prawo (żółtą na zielonej)


  w prawo (żółtą na błękitnej)


  w prawo (żółtą na granatowej)


  w prawo (żółtą na szarej)


  w prawo (żółtą na zielonej)


  w prawo (żółtą na pomarańczowej)

  w prawo (zieloną na błękitnej)


  w prawo (zieloną na granatowej)


  w prawo (zieloną na szarej)


  w prawo (zieloną na zielonej)


  w prawo (zieloną na pomarańczowej)


  w prawo (zieloną na żółtej)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz